Masaż limfatyczny usprawnia przepływ limfy w organizmie, pomaga w likwidacji obrzęków, zmniejsza ból .

Masaż limfatyczny nie tylko ujędrniania skórę i jest wykorzystywany w walce z cellulitem, pomaga również w likwidacji obrzęków i zmniejsza ból zatok. Masażysta , wykorzystuje specjalistyczną technikę i określone ruchy. Poprawia to krążenie chłonki, przepycha nagromadzoną limfę i likwiduje obrzęki. Jeżeli komuś zależy na ujędrnieniu skóry i pozbyciu się cellulitu, warto szybko zdecydować się na drenaż, gdyż nagromadzenie tzw. pomarańczowej skórki jest bardzo trudne do usunięcia - lepiej temu zapobiegać, niż to leczyć..przepływanie limfy (inaczej chłonki, tj. płynu tkankowego spływającego do naczyń chłonnych).

Drenaż limfatyczny twarzy

Drenaż limfatyczny twarzy różni się od masażu innych części ciała, który zaczyna się od głaskania, a kończy wyciskaniem skóry. Masaż twarzy daje uczucie przyjemności całemu ciału. Trwa około 1/2 godziny, specjalista wykonuje delikatne i powolne ruchy od obojczyków aż do czubka głowy. Poza ogólnym dobrym samopoczuciem drenaż pomaga w problemach z zatokami, obrzękami w okolicach oczu i innych częściach twarzy. Korzyści czerpie także skóra - poprawia się jędrność , a także lepiej wchłaniane są substancje odżywcze i lecznicze zawarte w stosowanych kosmetykach do twarzy.

Drenaż limfatyczny nóg

Drenaż limfatyczny nóg ma największe znaczenie dla osób, które chcą się pozbyć cellulitu ("pomarańczowej skórki"). Skóra jest usprawniana poprzez usunięcie z organizmu niepotrzebnych produktów metabolizmu, toksyn i nadmiaru płynów. Podczas drenażu nóg najpierw głaszcze się nogi, a następnie rozciera i ugniata. Technika jest podobna do stosowanej przy innych częściach ciała poza twarzą - dotyk masażysty nie jest bolesny, jednak musi zostać wykonany z odpowiednią siłą nacisku. Charakterystyczny jest też kierunek wykonywania masażu - od obwodu w kierunku ujścia żył (wypychający). Tkanki nóg powinny być prawidłowo rozgrzane. Jest też możliwe przeprowadzenie drenażu limfatycznego za pomocą urządzeń (foteli masujących, masażerów ręcznych, mat, podnóżków), jednak nie dają one takiego efektu jak masaż manualny.

Drenaż limfatyczny - działanie

Ogólny drenaż limfatyczny bardzo korzystnie działa na cały organizm. Wpływa pozytywnie na: stymulację krążenia krwi oraz przepływ limfy, usunięcie z organizmu zbędnych produktów przemiany materii, toksyn i nadmiaru płynów, redukcję cellulitu, oczyszczenie organizmu, ujędrnienie i uelastycznienie skóry, poprawę ogólnego samopoczucia poprzez pobudzenie hormonu szczęścia.

Drenaż limfatyczny - wskazania

Drenaż limfatyczny poprawia ogólną kondycję, tak więc wskazaniem do niego może być złe samopoczucie. Poza tym istnieją schorzenia, w których przypadku masaż limfatyczny jest ważnym elementem zarówno leczenia, jak i regeneracji. Są to: niewydolność żylna, zespół cieśni nadgarstka, zespół Raynauda, choroba niedokrwienna kończyn dolnych, neuropatie, neuralgia, limfopatia polekowa, przewlekłe opuchnięcia, choroba zwyrodnieniowa stawów, dna moczanowa, otyłość oraz zaburzenia troficzne skóry.celulit

Drenaż limfatyczny - przeciwwskazania

Niestety, nie każdy może poddać się masażowi limfatycznemu. Do głównych przeciwwskazań należą: ostry obrzęk płuc, ostry uraz tkanek miękkich, ostra zakrzepica żylna, choroby układu sercowo-naczyniowego, wszczepiony rozrusznik serca, padaczka, gorączka, jaskra, niewydolność nerek, niewydolność wątroby, choroby zakaźne (np. gruźlica), choroby skóry, choroby nowotworowe, zakrzepica żył głębokich oraz zapalenie naczyń chłonnych

 

Cena twarz 50 zł  30min

Nogi  80zł

Całe ciało 140 zl 60min