Zabieg relaksacyjno-leczniczy przeprowadzany kamieniami pochodzenia wulkanicznego, które wykazują znakomite właściwości przewodzenia wysokich i niskich temperatur.

Szamani układali kamienie blisko ciała pacjenta w celu ułatwienia procesu uzdrawiania. Kobiety kładły ciepłe kamienie na brzuchu w celu zmniejszenia bólów menstruacyjnych. W rzymskich łaźniach chłodzono ciało na marmurowych stołach. Od zarania dziejów  ludzie kładli gorące kamienie w końcu łóżka w celu rozgrzania całego ciała.

Masaż kamieniami to połączenie tradycyjnych technik masażu z użyciem gorących kamieni bazaltowych, podgrzanych do odpowiedniej temperatury. Kamienie bazaltowe podgrzewane są w specjalnie do tego przeznaczonych podgrzewaczach. Bazalt to ciemna zastygła lawa wulkaniczna, która bardzo dobrze utrzymuje ciepło, ale też łatwo oddaje je ciału. Przyjemne odczuwalne ciepło podczas zabiegu pomaga w przekazywaniu energii przy jej niedoborze albo w absorbowaniu nadmiaru nagromadzonej energii w chorej części ciała. Daje to efekt niesamowitego odprężenia, relaksu, wewnętrznej równowagi, rozluźnienia mięśni i pobudzenia krążenia. Gorące kamienie stanowią wspaniały rodzaj połączenia z naturą. Zabieg jest szczególnie polecany osobom narażonym na stres, niespokojnym, przygnębionym, mającym bóle mięśniowe. Działa on bardzo kojąco na zmysły, reguluje strefę emocjonalną, łagodzi napięcia mięśni, poprawia pracę narządów wewnętrznych, pobudza mikro-krążenie krwi, likwiduje stres i niepokój, dostarcza siły i odporności. Masaż ciepłymi kamieniami przedewszystkim rozgrzewa ciało od środka działa leczniczo i przeciwbólowo  na wiele schorzeń mięśniowo –stawowych.

 

Masaż stanowi kompilację termoterapii, czakroterapii, refleksoterapii, litoterapii, aromaterapii i masażu szwedzkiego. Przy stosowaniu masażu wykorzystuje się również kamienie szlachetne lub półszlachetne, w celu zrównoważenia energii krążącej w ciele

Wskład zestawu wchodzą 54 kamienie bazaltowe (gorący masaż) i około 20 kamieni marmurowych (zimny masaż). Część tych kamieni ma swoje nazwy i spełniają specjalne funkcje, np.:  (duża matka), który układa się na brzuchu,  (duży ojciec) – układa się go na kości krzyżowej,  (poduszka), który wkłada się pod kark,  (kamienie do rąk) – dwa kamienie trzymane przez masowanego w czasie zabiegu (kształt dopasowany do dłoni), (kamienie do stóp) – 8 kamieni, które wkłada się pomiędzy palce stóp,  (kamienie do twarzy) – 2 kamienie do masażu twarzy,  (trzecie oko) – układa się go na czole pomiędzy brwiami.

Kamienie do masażu warto wykorzystać w:

– bólach mięśni różnego rodzaju;
– bólach pleców;
– problemach z krążeniem krwi i limfy;
– stanach przemęczenia psychicznego oraz fizycznego.

 

Masaż ciepłymi kamieniami dedykowany jest szczególnie w okresie jesienno-zimowym w celu rozgrzania i dla poprawy nastroju.

Cena 200 zł - 1,5 h